Oferta

Oferta

Kominy systemowe

 

 

 

MARWIL

 
 

Strona producenta:www.marywil.wirtuale.pl

 

Schiedel

SCHIEDEL jest największym producentem systemów kominowych w Europie. Oferuje kompletną paletę produktów, która kompleksowo rozwiązują każdy techniczny problem systemów kominowych. Funkcjonalność i bezpieczeństwo w odprowadzaniu spalin.

Jakość potwierdza 30 letnia gwarancja.

 Produkty  firmy to masowa produkcja systemów kominowych dla budownictwa jedno i wielorodzinnego

Schiedel  spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001.

 

 

SCHIEDEL RONDO – DLA PALIW STAŁYCH

Komin Schiedel Rondo od dziesięcioleci znajduje zastosowanie wszędzie, gdzie temperatura spalin jest wyższa niż 2OO°C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącenie się kondensatu. Montuje się go z seryjnie produkowanych elementów prefabrykowanych. Dopracowana konstrukcja i wysokogatunkowe materiały dają gwarancje bezpiecznej i niezawodnej pracy tego systemu.

odporny na działanie wysokich temperatur i pożar sadzy

zapewniający dobry ciąg

odporny na korozję

prefabrykowany system

łatwy i szybki w montażu

szczelny - połączenie na zakładkę

wielowarstwowy - oddzielenie ciągu spalin od części statycznej

spójny systemowo

pasujący do kanałów wentylacyjnych

zróżnicowanie średnic - optymalny dobór kotła

warstwa zewnętrzna doskonale nadająca się pod tynk

Aprobata Techniczna AT-15-3117/2004

 

SCHIEDEL RONDO PLUS DLA WSZYSTKICH PALIW
System trójwarstwowy dla wszystkich paliw i kotłów
Komin Schiedel Rondo Plus to komin, który spełnia wszystkie wymogi nowoczesnych systemów kominowych: szybko wytwarza dobry ciąg (masa komina, która ma być ogrzana, musi być jak najmniejsza), jest odporny na kwasy i działanie wysokich temperatur, jakie powstają, np. przy pożarze sadzy. Niezwykle prosty i szybki w montażu.

 • odporny w długim okresie na działanie kondensatu
 • minimalna temperatura spalin 4O°C
 • odporny na pożar sadzy
 • rury wewnętrzne o zwiększonej wytrzymałości z systemem odpowietrzania
 • łatwy w montażu
 • izolowany - wełna mineralna precyzyjnie dostosowana do przekroju
 • lekkie pustaki zewnętrzne
 • możliwość współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów
 • odporne na korozję drzwiczki aluminiowe z szablonem przyśpieszającym montaż
 • możliwość dobudowania przy zewnętrznej ścianie budynku
 • dostępny w średnicach 012 - 060
 • Aprobata Techniczna AT-15-3085/2O03


Rury ceramiczne do wszystkich systemów kominowych Schiedel są oznakowane CE zgodnie z normą EN-1457 oraz posiadają Deklarację Zgodności Wspólnoty Europejskiej.

 

PUSTAKI WENTYLACYJNE SCHIEDEL

 

Nadają się do budowy wszystkich stosowanych grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Wybudowane z nich kanały wentylacyjne charakteryzuję się rnałą ilością fug, co zmniejsza opory przepływu i tym samym zwiększa ich wydajność. Pustaki wykonane z betonu lekkiego do wentylacji grawitacyjnej. Aprobata Techniczna AT-15-2911/20O4

 

Strona producenta: www.schiedel.pl

Leier

 

Doskonałej jakości, niezawodne systemy kominowe i wentylacyjne firmy Leier.

Kominy Leier spełniają wymagania wszystkich obowiązujących norm i rozporządzeń. Najnowsza generacja kominów Leier spełnia wymagania stawiane dla najnowocześniejszych urządzeń grzewczych opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania oraz dla kotłów na paliwa tradycyjne.

Komin Leier izolowany

Komin izolowany przeznaczony do kotłów tradycyjnych jak i nowoczesnych, dostosowany  do każdego rodzaju paliwa. Konstrukcja komina odporna jest na działanie wilgoci, kwasów jak również  na działanie wysokich temperatur oraz ich częste zmiany. Komin jest całkowicie gazoszczelny i odporny na pożar sadzy oraz przewietrzany w celu zapobieżenia gromadzeniu się wilgoci w warstwie izolacji. Komin Leier izolowany występuje w średnicach : 14, 16, 18, 20, 22 cm, ponadto dostępny jest w wersji z dodatkowym przewodem   wentylacyjnym.


Komin Leier Turbo

Komin Leier Turbo przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Jest systemem dwuwarstwowym łączącym właściwości systemu odprowadzenia spalin i doprowadzania powietrza niezbędnego dla procesu spalania. Do jednego komina Leier Turbo można podłączoyć do dziesięciu urządzeń grzewczych o maksymalnej mocy do 25 kW. Na jednej kondygnacji dopuszczalne jest przyłączenie do czterech urzadzeń grzewczych. Komin Leier Turbo może być stosowany w budynkach o wysokości do dziesięciu kondygnacji. Podobnie jak komin Leier izolowany komin Leier Turbo jest odporny na działanie wilgoci, kwasów, wysokich temperatur oraz częste zmiany temperatur. Konstrukcja systemu komina Leier Turbo pozwala na znaczne zmniejszenie jego gabarytów komina oraz eliminuje konieczność wydzielania osobnych pomieszczeń kotłowni. Komin Leier Turbo występuje w średnicach: 14, 16, 18, 20, 25, 30 cm.


Kominy wentylacyjne

Pustaki wentylacyjne Leier wykonane są z lekkiiego betonu i przeznaczone są do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych oraz wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych jak i użyteczności publicznej. Pustaki wentylacyjne Leier charakteryzują się dużą wytrzymałością na ściskanie oraz stosunkowo niską wagą, co pozwala na stosowanie ich w budynkach wielokondygnacyjnych.


  Strona producenta: www.leier.pl

IBF

IBF jest producentem systemów kominowych, oraz dachówki betonowej.
 

Strona producenta: www.ibf.pl